Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázky a odpovědi. Diskuse.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Bourdonův efekt

Ing.Pekař,18. 9. 2013 9:51

Bourdonův efekt nebo česky též Bourdonův jev se projevuje v „tlakařině“ ve dvou případech
1. Bourdonův manometr – dnes nejrozšířenější je založen na Bourdonově trubici. Bourdonova trubice je trubice eliptického průřezu stočená do spirály. Jeden konec je spojen se vstupem tlaku a druhý uzavřen a spojen přes převodové ústrojí s ukazatelem tlaku na stupnici. Při působení tlaku má trubice tendenci se narovnávat a eliptický průřez se mění na kruhový.
2. Boudonův efekt způsobuje na prodlužování potrubí a narovnávání kolem. Toto je způsobeno vnitřním tlakem v potrubí.
Bod 2. bude podrobněji rozebrán v článku v kapitole „Novinky a příspěvky“. Tento článek bude rozebírat vliv vnitřního tlaku na rozměry potrubí a na vliv Bourdonova jevu na projektování potrubí.

Pokračování stránek

Ing. Daniel,3. 9. 2013 9:24

Prosím o informaci, jak bude tento váš zajímaví projekt pokračovat.

Re: Pokračování stránek

autoři,4. 9. 2013 10:36

Tyto stránky by měly shromažďovat informace a praktické i teoretické znalosti z oboru projektování i výpočtů potrubních systémů, a to na takové úrovni, aby je rád vyhledával každý projektant, každý výpočtář i všechny ostatní zájemci z oboru. Proto bychom rádi, aby se aktivně připojili všichni, kdo má o uvedený obor zájem. A to ve všech tématech, které jsou uvedeny.
Odborné příspěvky bychom chtěli odměňovat, proto je nutné, aby byla zadávána na tyto stránky i reklama. Vzhledem k cílové skupině těchto stránek, bude reklama neobyčejně účinná.